Верея надви Ботев Пловдив след обрат

19:32, 05 май 17 / Спорт 25 342 Шрифт:

Отборът на Верея постигна четвърта поредна победа в първенството на Първа лига. В среща от 31-ия кръг старозагорци се наложиха като домакини с 3:1 над състава на Ботев Пловдив в дербито от група „А” на втората осмица.

Серкан Юсеин даде преднина на гостите още в 7-ата минута, но в 34-ата капитанът на Верея Георги Андонов изравни. След почивката новакът в Първа лига успя да стигне до пълен обрат след попадения на Васил Калоянов и Илиян Йорданов съответно в 68-ата и 92-ата минути.

Така след днешния успех тимът на Александър Томаш измести Ботев от първото място група „А” на втората осмица. Верейци вече са с актив от 42 точки, с 1 повече от пловдивчани, които остават втори.

Иначе в другия мач от тази група Славия победи като домакин с минималното 1:0 аутсайдера Монтана. Единственото попадение в срещата реализира халфът на „белите” Стефан Велев в 49-ата минута. Така Славия остава на трето място с 37 точки, докато Монтана е последен със скромния актив от 15 пункта.