Маркъс Рашфорд доближи Юнайтед до финала в Лига Европа

00:47, 05 май 17 / Спорт 25 283 Шрифт:

Манчестър Юнайтед постигна изключително ценна победа с 1:0 при гостуването си на испанския Селта в среща от полуфиналите в турнира Лига Европа. В герой за "червените дяволи" се превърна младата звезда на тима Маркъс Рашфорд, който реализира единственото попадение на "Естадио Мунисипал Балаидос", предаде БГНЕС.

19-годишният нападател вкара в 67-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар, като по този начин се разписа във втори пореден мач за в надпреварата. На четвъртфиналите английският национал отново реализира победното попадение за своя тим в реванша срещу белгийския Андерлехт, завършил 2:1.

Иначе след днешния успех отборът на Жозе Моуриньо направи сериозна крачка към голямата си цел – класиране за финала на 24 май в Стокхолм и съответно триумф в турнира.

Реваншът със Селта е след седмица на стадион "Олд Трафорд" в Манчестър.