Реал отмъкна победата на "Сан Мамес"

19:23, 18 мар 17 / Спорт 25 280 Шрифт:

Отборът на Реал Мадрид постигна ценна победа при гостуването си на Атлетик Билбао в среща от 28-ия кръг на испанската Ла Лига. Пред близо 50 000 зрители на „Сан Мамес” Кралския клуб се наложи над своя съперник с 2:1. Това информира БГНЕС.

Карим Бензема даде преднина на гостите в 25-ата минута след асистенция на Кристиано Роналдо. Ветеранът в редиците на баските Ариц Адурис възстанови равенството в 65-ата минута, но само три по-късно Каземиро донесе успеха на мадридчани след нова асистенция на Роналдо за крайното 2:1.

Днешният успех бе трети пореден за играчите на Зинедин Зидан в Примера, които увеличиха преднината си на върха пред втория Барселона. „Белите” водят в класирането с 65 точки, с 5 повече от каталунците, които утре приемат Валенсия на „Ноу Камп”. Атлетик Билбао остава седми с 44 точки.