Локо Пловдив и ЦСКА-София поделиха точките на „Лаута”

17:05, 18 мар 17 / Спорт 25 234 Шрифт:

Отборите на Локомотив Пловдив и ЦСКА-София завършиха наравно 1:1 в един от най-интересните сблъсъци от 25-ия кръг на Първа лига. Това информира БГНЕС. Двата тима напълно оправдаха очакванията за дерби на стадиона в парк „Лаута”, като равенството бе най-закономерният резултат.

Срещата започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 13-ата минута. Веселин Марчев навлезе в половината на „армейците”, след което подаде топката към Дани Кики. Шутът на нападателя от близо 20 метра изненада стража на гостите Георги Китанов и топката влетя неспасяемо в мрежата за 1:0. Само четири минути по-късно „червените” можеха да възстановят равенството, след мощен шут на Рубен Пинто, който затрудни максимално Ел Харуби. До края на полувремето играчите на Стамен Белчев пропуснаха още две добри възможности за гол чрез Руй Педро и Кевин Кубемба.

След почивката двата тима продължиха надлъгването помежду си. „Армейците” натискаха, докато домакините опитваха да контраатакуват при всяка удобна възможност. Десет минути преди края обаче груба грешка в защитата на „смърфовете” доведе до гол за ЦСКА-София. Неразбирателство между Павел Виданов и Ел Харуби позволи на Кирил Десподов да вкара на празна врата за крайното 1:1.

След днешното равенство Локомотив остава четвърти с 39 точки, докато тимът на Стамен Белчев е на трета позиция с 46 пункта.