"Нефтохимик 2010" се класира за финалния турнир за купата на България

11:21, 08 мар 17 / Спорт 25 297 Шрифт:

Волейболистите от "Нефтохимик 2010" се класираха за финалния турнир за купата на България, след успех с 3:2 гейма срещу "Марек Юнион Ивкони" в Дупница, съобщиха от Община Бургас.

Мачът беше от третия кръг и беше пълен с обрати и драматизъм. Бургазлии спечелиха първия гейм с 25:18, но после отстъпиха на домакините с 21:25 и 20:25. В четвъртата част момчетата на треньора Петър Дочев показаха по-добра игра и закономерно стигнаха до 25:22.

В решителния тайбрек отборът на "Нефтохимик 2010" надигра съперника си с 15:11 точки и доби правото да защитава спечелената през миналия сезон купа на България.

С 21 точки завърши централния блокировач Ники Николов. 18 точки добави диагонала Жани Желязков.

За финалния турнир, с участието на 6 отбора, който е през април, се класираха "Нефтохимик 2010", ЦСКА, "Добруджа", "Монтана", "Пирин"(Разлог) и "Черно море".