Барселона загря за ПСЖ с 5:0 срещу Селта

09:24, 05 мар 17 / Свят 25 222 Шрифт:

Барселона разгроми Селта с 5:0 в двубой от 26-и кръг на Ла Лига на своя стадион "Камп Ноу" и изпревари Реал Мадрид на върха в класирането. За каталунците това е шеста поредна победа в първенството. Това информира БГНЕС.

В средата на първото полувреме Лео Меси след индивидуална акция даде преднина на домакините. В 40-ата минута Меси подаде на Неймар в наказателното поле, а бразилецът технично прехвърли вратаря на галисийците Серхио Алварес. В 57-ата минута Ракитич направи преднината на Барселона класическа, а бранителят Самуел Умтити 4 минути след това покачи на 4:0. Малко след това Меси отново демонстрира класата си и оформи крайното 5:0, което ще вдъхне увереност на каталунците преди важния им мач срещу Пари Сен Жермен идната седмица. Барселона има точка повече от Реал, който обаче е изиграл един мач по-малко.