Старшата на „моряците“ започна със загуба контролите

17:47, 17 юли 16 / Спорт 25 278 Шрифт:
Старшата възраст на „Черно море“, която ще участва в Елитната ни юношеска група до 19 години, загуби първата си контрола от лятната подготовка. Възпитаниците на треньора Тодор Каменов отстъпиха с 1:3 при гостуването си на „Добруджа“. Проверката се игра в Добрич и варненци можеха първи да открият резултата, но ударът на Румен Касабов срещна гредата. В 20-ата минута Кристиян Петков изведе домакините напред, а до края на полувремето преднината им стана класическа. Първо се разписа юношата на „моряците“ Даниел Граматиков, а след това гостите си отбелязаха нелеп автогол. В 60-ата минута Момчил Милков върна едно попадение, но след направените много смени резултатът се запази.

За клубния сайт наставникът Тодор Каменов заяви, че като за първа контрола е доволен от старанието и желанието, като е дал шанс за изява на всичките си възпитаници. Следващата проверка на старшата възраст е на 23 юли срещу Калиакра в Каварна. След това предстои лагер в Сливен от 25 юли до 5 август, където по програма освен съдийски лекции и тестове, варненци ще срещнат в контролни срещи връстниците си от „Черноморец“ Бургас, „Берое“ и „Лудогорец“.

„Черно море“: Иван Дичевски, Александър Михайлов, Стоян Илиев, Николай Николаев, Добромир Добрев, Светослав Павлов, Емил Янчев, Никола Тодоров, Слави Славов, Румен Касабов, Калоян Диев (Ертан Томбак, Кирил Радев, Кристиян Арсовски, Валери Атанасов, Влади Георгиев, Мартин Станков, Влад Михайлов, Марин Сираков, Николай Богданов, Момчил Милков)