С две купи и шест златни медала се върнаха от турнир млади пловдивски шахматисти

21:11, 12 юли 16 / Спорт 25 337 Шрифт:
Състезателите на шахматен клуб "Пловдив" се завърнаха с две купи и шест златни отличия от международния турнир по шахмат "Надеждите на света" за деца от 8 до 16 г. Надпреварата се проведе от 2 до 11 юли в "Гранд хотел Варна" в три дисциплини - класически шах, блиц и "шах на Фишер".

В основния турнир по класически шах младата надежда на ШК "Пловдив" Симеон Тодев завоюва безапелационна победа при 8-годишните със стопроцентов резултат 7точки от 7 възможни. В турнирите по блиц и "шах на Фишер" Симеон също победи в своята възрастова група.

Другият представител на шахклуб "Пловдив" Ивайло Кирилов игра много силно в общия турнир за възрастовите групи до 10, 12, 14 и 16г. и спечели първото място в генералното класиране с резултат 8 точки от 9 възможни, като допусна загуба само от състезател на Беларус.

В турнирите по блиц и "шах на Фишер" Ивайло също стана победител в своята възрастова група до 14 г.

Участието на Симеон и Ивайло в престижният турнир "Надеждите на света" е част от подготовката им за участие в Европейското първенство по шахмат в Прага през август, уточниха от клуба.