„Локомотив“ прегази „Нефтохимик“ на лагера в Трявна

08:12, 07 юли 16 / Спорт 25 435 Шрифт:
Отборът на „Нефтохимик“ претърпя първа загуба в предсезонната си подготовка. Бургаският тим загуби с 0:2 от „Локомотив“ (Горна Оряховица). Двубоят се игра в Трявна, където двата отбора са на подготвителен лагер.

Срещата започна равностойно, като „Нафтата“ можеше да открие резултата още в началото, когато Живко Петков излезе на добра позиция зад защитата на „Локомотив“, но диагоналният му удар мина встрани от вратата. Малко по-късно бургаският тим получи шанс да изпълни пряк свободен удар на удобна позиция, но шута на Иван Вълчанов срещна стената. В края на първото полувреме „Локомотив“ стигна до гол след меле в наказателното поле на „шейховете“.

През второто полувреме старши треньорът на бургазлии Димчо Ненов направи няколко смени, но след една контраатака отборът на „Локомотив“ стигна до втори гол в 52-та минута. След това попадение „Нефтохимик“ натисна сериозно своя съперник, но пропуски направиха Чакъров, Борисов и Хазуров. До края резултата остана непроменен и по този начин бургаският тим допусна първа загуба в своите контроли.

В срещата заради травми за бургазлии двубоя пропуснаха Даниел Гаджев и Живко Хаджиев, а вратарят Стоян Колев все още изостава с подготовката и също не взе участие. Следващата проверка на „Нефтохимик“ е идната неделя от 18:00 часа срещу отбора на пловдивския „Ботев“.