„Шумен 05” загуби у дома от „Казанлък Волей”

19:45, 27 яну 16 / Спорт 25 555 Шрифт:
Волейболният женски тим на „Шумен 05” записа загуба у дома от „Казанлък волей” с 0:3 гейма (21:25,11:25,10:25). Срещата бе от 11-ия кръг на Националната волейболна лига и се игра в зала „Младост”.

Домакините от Шумен успяха да бъдат равностойни на съперника само в първата част. В останалите два гейма шуменки не показаха дори желание за игра и закономерно бяха победени с голяма точкова разлика.

В първия гейм гоститите от Казанлък имаха мнимален аванс до второто техническо прекъсване, дошло при 16:14 в тяхна полза. Последва дълго разиграване, спечелено от „Казанлък волей”, след което настъпи спад н играта на шуменки. Гостите дръпнаха в резултата и поведоха с 21:15. Съставът на „Шумен 05” успя да се стегне и намали до 20:23. Волейболистките от Казанлък не позволиха изненада и затвориха гейма с 25:21.

Във втората и третата част от мача „Казанлък волей” натрупа солидна преднина още в началните минути. Шуменки не показаха реакция и след час игра „Казнлък волей” си тръгна с победата от Шумен.