Завърши общинският кръг на ученическите игри във Варна

07:38, 27 яну 16 / Спорт 25 368 Шрифт:
Завърши общинският кръг на ученически игри във Варна. В последния турнир по волейбол сред най-големите юноши, 11-12 клас, участие взеха ученици от 10 училища. На първо място се класираха гимназистите от ГПЧЕ "Йоан Екзарх", на второ - ПГТ "Проф. Д- р А. Златаров" и на трето - IV-та ЕГ "Ф. Ж. Кюри".

През тази година експериментално в Правилника за организиране и провеждане на ученическите игри бе позволено, при желание и възможност от организаторите, да се проведат състезания за гимназистите и в спортовете бадминтон, тенис на маса, шахмат и лека атлетика.

В шахматния турнир за 11-12 клас участие взеха 5 училища, като състезанието се проведе в кръгова система. След изиграване на всички партии класирането придоби следния вид:

/ХІ – ХІІ клас/

1. IV ЕГ "Ф. Ж. Кюри“

2. Първа ЕГ

3. МГ "Д-р Петър Берон“

Класирането на турнира по бадминтон за учениците от всички възрастови групи се подреди по следния начин:

3. VIII СОУПЧЕ "А. С. Пушкин“

За всички отбори, класирали се на призовите места в общинските ученически игри 2015/2016 г., организаторите от Дирекция "Спорт" при Община Варна осигуриха купи, медали, грамоти, подписани от кмета Иван Портних, както и предметни награди.

Отборите, класирали се на първите две места, продължават напред в областните състезания.