Атлет стана спортист № 1 на Айтос за 2015 г.

16:20, 18 яну 16 / Спорт 25 623 Шрифт:
Състезателят от Лекоатлетически спортен клуб „Айтос” Дурсун Османов Дурсунов бе избран за спортист № 1 на Айтос за 2015 г. Атлетът събра най-много точки в анкетата – 204, съобщиха от Община Айтос.

Втората позиция със 170 точки зае смесената ни двойка по спортна акробатика - Траяна Кръстева и Янислав Митев. През м.г. смесената двойка на Клуба по спортна акробатика "Орел" - Айтос зае четвъртото място на Европейско първенство в Германия - Риза 2015 г. В края на годината Янислав прекрати активната си състезателна дейност.

Спортист № 3 на 2015 г. със 166 точки актив стана Иван Бориславов Георгиев – състезател на Спортен клуб по ловна стрелба „Сокол 2010” Айтос. Той спечелил медали, купи и престижно класиране в състезанията от Държавния и Международния спортен календар на Българската федерация по ловна стрелба.

За отбор № 1 на 2015 бе избран този на волейболен клуб „Айтос”.

Катя Цанева от клуба по спортна акробатика „Орел” спечели приза за най-добър треньор на годината.

Сред най-добрите спортисти на Айтос попаднаха още акробатките Мариела Костадинова и Мими Казакова, миналогодишния победител Алиш Алиш, борецът Адем Осман, волейболистката Шерифе Мурадова, лекоатлетите Мустафа Мустафа и Мариян Рачев, волейболистът Росен Вълчев, шахматистът Рейхан Ибрям, футболистите от ФК „Вихър” Кънчо Боев, Юскан Шабанов и Живомир Димитров, играчът на ФК „Бяла река” от с. Тополица – Юсуф Азис.

За първи път наградите се раздадоха през м. януари заради изключителната конкуренция в надпреварата за титлите в отделните категории. В анкетата за номинирането на най-добрите спортисти, треньори и отбори участваха председателите на Управителните съвети на осем спортни клуба, представители на медиите и членовете на Общинската експертна комисия по спорта. Резултатите от анкетата бяха обобщени по точкова система, за да се стигне до крайното класиране.