Шумен се нареди сред най-добрите шест отбора в А група

20:29, 17 яну 16 / Спорт 25 372 Шрифт:
Шумен си осигури място в първата шестица за втория етап от мъжката А група, информира bgbasket.com.

Във втория мач от баража срещу Рилски спортист -2, игран в зала „Младост”, шуменци надвиха съперника си у дома с 82:71. Така те успяха да компенсират за загубата си с 4 точки в първата среща в Самоков и с общ резултат 147-140 печелят баража.

Изключително равностойна първа четвърт доведе до 23:23.

Серия от 12-3 в полза на домакините за край на първото полувреме ги изведе с 13 точки напред при 52:39. В началото на третата част пък самоковци записаха 15-2 и се върнаха в мача, но все пак до края му Шумен успя да натрупа 9 точки преднина.

На моменти през последната десетка домакините водеха с 14 точки, но Рилски остана в мача до последно и минута и половина преди края изоставаше с 6 точки или само с 2 от общия резултат за двата мача.

Шумен обаче удържа победа с необходимата разлика и излезе краен победител.

Капитанът Янко Янков изигра страхотен мач за победителите и завърши с 35 точки и 9 борби. 17 отбеляза Димитър Янчев, а с 16 точки и 18 борби се включи Андрей Иванов.

За Рилски Александър Милов записа 26 точки и 13 борби, Адриан Секулов регистрира 17 плюс 6 асистенции, а Георги Бързаков – 16 и 7 борби.

Така вече са ясни и групите за втория етап от сезона в първенството. Първа шестица: ИУ Варна, Академик Благоевград, Чавдар Троян, Левски 2014 -2, Видабаскет, Шумен. Втора петица: Рилски спортист -2, Делфин, Академик София, Академик Варна, Дунав Русе.