Варненка постигна историческа победа в САЩ

15:46, 17 яну 16 / Спорт 25 288 Шрифт:
Варненката Борислава Христова и Мария Костуркова изиграха пореден страхотен мач и донесоха победа №15 на своя Вашингтон Стейт. Борислава наниза 21 точки, Мария добави 10 точки и 8 борби, а тимът им победи Южна Каролина със 73:61 в петък вечер, пише BGbasket.com.

19-годишната Христова обаче, вече влезе в историята на своя университет. Тя завърши с над 20 точки за седми мач този сезон, което е най-доброто постижение за новобранец в историята на учебното заведение. С това тя счупи и 26-годишен рекорд на друга новобранка Кристал Стал от сезон 1988/1989 г. До момента Вашингтон е с актив 12-5 и 3-3 в Конференция Рас 12.

През първото полувреме тимът на българките изоставаше и на почивката имаше пасив от 7 точки. През третата част обаче, Вашигтон обърна резултата в своя полза. Столичанки започнаха третия период с ударна серия 15:0 и поведе значително. В последната част те запазиха аванс и спечелиха двубоя. Луис Браун записа първи дабъл-дабъл с 10 почти и 13 борби. Тимът на Борислава и Мария наниза 25 точки след 20 грешки на своя съперник.