Раздадоха наградите от Общинските ученически игри във Варна

15:09, 13 яну 16 / Спорт 25 347 Шрифт:
Всички деца, класирали се на призовите места от първо до трето място в Общинските ученически игри, получиха медали, купа, грамота и предметни награди от Община Варна. Повод бе приключването на спортните състезания за най-малките баскетболисти във възрастова група 5-7 клас.

След едномесечни турнири в спортните зали на ОУ "Цар Симеон I" и СОУ "Елин Пелин", в класирането при момчетата призовото място завоюваха момчетата от  СОУ "Н. Геров".

Проведоха се и турнири при най-големите ученици 11-12 клас в спортовете тенис на маса, бадминтон, шахмат и лека атлетика.

В състезанието по тенис на маса, участваха 9 юношески и 3 отбора при девойките. Първи в класирането при юношите са възпитаниците на МГ "Д-р П. Берон".

На 16-ти и 17-ти януари ще се проведат състезанията по хандбал 11-12 клас в залата на СОУ "С. Михайловски". Отново на 16-ти януари е турнирът по шахмат за 5-7 клас, а големите ученици от 8-10 клас ще премерят сили на шахматните дъски на следващия ден.