Почетно русенско участие сред най-добрите спортисти на Българската федерация по авиомоделизъм за 2015 г.

16:06, 12 яну 16 / Спорт 25 536 Шрифт:
На четвърто и десето място са класирани русенски състезатели в годишната анкета на Българската федерация по авиомоделизъм. Награждаването се проведе на 9 януари в Казанлък, където бяха връчени и наградите за най-добри авио- и ракетомоделисти и най-добрите отбори на 2015 г.

Русенецът Николай Палежев си поделят четвъртото място със Стефан Чолаков от Бургас, като сред общите им успехи са изброени Второ място на Европейско първенство клас Тим Рейсинг. Никол Павлова заема десето място, като от множеството й постижения през годината са споменати: Шампион на България за юноши и деца в клас F2B; и 4-то място на Европейско първенство за юноши клас F2B. Почетно класиране е отредено и за русенецът Емил Атанасов, който е завоювал трето място на Националното първенство клас F1C.

Спортен модел клуб "Приста" Русе се нарежда на 12-то място в общото класиране за отборите с 404 точки. СК "Моделист" гр.Каспичан оглавява класирането с 4583 точки.