Волейболистите на „Нефтохимик 2010” разбиха отбора на „Добруджа 07” в две контролни срещи

16:36, 10 яну 16 / Спорт 25 346 Шрифт:
Отборът на волейболен клуб „Нефтохимик 2010” разби този на „Добруджа 07” в две контролни срещи, изиграни вчера и в петък, съобщиха от бургаския клуб. И двата мача се състояха в спортна зала „Младост” в морския град.

В първата контрола, изиграна в петък, домакините надделяха с 3:2 , като реалният резултат от тази среща е 3:1 , а в петия допълнителен гейм Петър Дочев даде почивка на титулярите. Във втората контрола, изиграна вчера, резултатът беше доста по-категоричен, като домакините победиха с 3:0 (25:19 ; 25:20 ; 25:15 ), а след трите гейма отново на полето за „Нефтохимик” се появиха младоците, които този път успяха да спечелят и четвъртия гейм в срещата. Гостите от „Добруджа” се „събудиха” чак в последната част, като я спечелиха с 15:13, а с това оформиха и крайния резултат  4:1 в полза на „Нефтохимик”.

Тимът на „Нефтохимик 2010" ще посрещне ЦСКА в Бургас на 15 или 17 януари, като точната дата ще бъде обявена от Българската федерация по волейбол в близките дни в зависимост от това дали двубоят ще бъде излъчен пряко по БНТ.