6 борци от Плевен участваха в Държавното първенство за мъже

09:50, 10 яну 16 / Спорт 25 412 Шрифт:
6 състезатели на СК Борба - Плевен участваха в Държавното лично първенство за мъже по класическа борба, проведено в София на 9 януари.

Светослав Радуловски, завърши на 36-а позиция в категория до 66 кг. Иван Балбузанов и Михаил Генев участваха в кат. 71 кг, като се класираха съответно на 21 и 24 място. При 75 кг. Юри Бисеров стана 11-и. Илко Борисов участва в схватките до 80 кг и завърши 21-и в крайното класиране. В тежка категория Ивайло Бойнов също стана 21-и.

В борбите участваха общо 204 класици от 25 български клуба. Надпреварата в зала "Универсиада" премина при добра организация и спортсменски дух. За най-резултатен борец в класическата дисциплина бе обявен Константин Стас, а за най-техничен Свилен Костадинов. "Рилски спортист" - Самоков получиха приза за комплексен победител за 2015 година, бяха наградени най-добрите състезатели за миналия сезон.

Пълният списък с медалистите от ДЛП по класическа борба 2016 може да видите в прикачения файл.