Шампионско начало на 2016 г. за „Дунав 8806“

19:36, 06 яну 16 / Спорт 25 325 Шрифт:
„Дунав 8806“ победи тима на „Левски 2014“ София в мач от 11-ия кръг на родното баскетболно първенство. Момичетата на Георги Божков стигнаха до заслужен успех със 112:49 (30:17, 33:10, 27:14, 22:8) в първата си среща за 2016 г. залата в русенския квартал „Здравец“.

Двубоят започна равностойно и в първите три минути се движеше кош за кош. След това обаче домакините вдигнаха оборотите и бързо натрупаха двуцифрен аванс. До края на първата част той стана 13 точки за 30:17.

През втората част въпреки ротацията шампионките доминираха под двата коша и заслужено се оттеглиха на почивката с аванс от 36 точки за 63:27.

След подновяването на играта сценарият бе подобен и „сините феи“ стигнаха до заслужен успех със 112:49.

Най-резултатна за дунавки бе дебютантката Александра Катич с 25 точки. 16 точки добави сънародничката й Биляна Степанович, която направи дабъл дабъл с 16 точки и 11 борби. Цветомира Шаренкапова също се отчете с подобно постижение с 15 точки и 10 борби, като добави и 7 откраднати топки.

Следващият мач на „сините феи“ е от 12 кръг на първенството срещу „Монтана 2003“ в зала „Младост“ в северозападния град на 10 януари от 18 ч.