СКШ "Плевен 21" със злато и сребро от престижен турнир

11:31, 04 яну 16 / Спорт 25 373 Шрифт:
Златен и сребърен медал спечелиха състезателите на СКШ "Плевен 21" от десетия юбилеен турнир за Купа "Ивис", проведен в първите дни на годината в София. Нора Рашева от плевенския тим, стана носител на злато в надпреварата на възраст от 8 - 10 години. При най-малките тя спечели с резултат от 5 точки, а в крайното класиране застана на почетното 11-о място. 7-годишната шахматистка получи плакет, златен медал и дебитна карта от 100 лв на банка ДСК. 11- годишният Валентин Митев направи първото си за т. г. силно представяне, и то при по-големите в турнир А, където премери сили с 16 и 18-годишни изявени шахматисти от страната. С резултат 4 т. от 7 възможни Вали извоюва сребърния медал и парична премия от 60 лв при юношите до 16 г., като се нареди пети в комплексното класиране. Във възраст до 12 и 14 години Стилиян Нановски натрупа актив от 4 т., а Аделина Тодорова завърши с 2,5 т. В трите турнира общо се включиха над 130 участника от 20 шахматни клуба. Заелите места в тройката във всички възрастови групи бяха наградени с парични награди, медали и грамоти. Победителите получиха плакети, специално изработени за турнира. Право на участие в международен фестивал в Прага от 8-ми януари 2016 г. спечели състезателят на домакините от ШК "Ивис" Христо Христов, победил в турнир А.