„Созопол“ срази плевенския „Спартак“

20:35, 14 апр 17 / Спорт 25 321 Шрифт:

Футболистите на „Созопол“ не проявиха милост към „Спартак“ (Плевен), като победи застрашените от изпадане гости с 3:1 в мач от 24-тия кръг на Втора лига.

Ангел Делчев откри за домакините още в 18-ата минута с глава след центриране от пряк свободен удар на Мустафа Мустафа. Плевенчани обаче успяха да изравнят в 73-ата минута чрез Георги Чакъров. Той беше точен отблизо с глава след перфектно центриране от десния фланг на Станислав Георгиев.

В малкото време до края резервата Станимир Баев наклони везните в полза на „Созопол“ с градивни пасове в завършващата фаза на атаката. Един от тях изведе в 82-рата минута друга резерва - Деян Христов, на чиста позиция и таранът отново изведе „небесносините” напред в резултата.

В добавените минути след редовните 90 пак Христов стреля от малък ъгъл, вратарят Димитър Пантев отби, но Якуб Идризов сложи точка на спора с добавка за крайното 3:1.