„Дунав“ и „Лудогорец“ със зрелищно равенство (снимки)

19:58, 18 мар 17 / Спорт 25 1214 Шрифт:
Автор:

„Дунав“ завърши 2:2 с „Лудогорец“ в Разград в мач от 25-ия кръг на Първа лига.

Домакините регистрираха първи удар към една от двете врати. След атака по фланга, Джонатан Кафу центрира и Кампаняро засече, но Станислав Антонов изби топката изпод гредата. Последваха още няколко разградски атаки, които бяха спряни от дунавския вратар и отбраната пред него, като най-активни в предни редици за „Лудогорец“ бяха Кампаняро, Кафу и Кешеру.

Снимка: Topnovini.bg

В 14-ата минута обаче домакините успяха да поведат. Центриране в наказателното поле бе посрещнато от Кешеру, който прехвърли с глава напред, където Паломино засече и прати топката в дунавската врата.

Едва след това „драконите“ погледнаха на няколко пъти към противниковата врата. Юлиан Ненов, Бранимир Костадинов и Васил Шопов обаче не успяха да затруднят Владислав Стоянов и отбраната пред него. Петър Патев пък получи травма при опита си за атрактивно отиграване при центриране в наказателното поле на „Лудогорец“.

В добавеното време на първото полувреме все пак дунавци успяха да изравнят. Бранимир Костадинов наказа грешка в лудогорската отбрана след центриране отляво на Христофор Хубчев.

В началото на втората част влезлият на почивката Ндуе Муйеци отправи първият точен удар, като стреля от границата на наказателното поле, но Владислав Стоянов спаси.

В 67-ата минута се стигна и до пълен обрат. Центриране отляво на Христофор Хубчев бе засечено с летящ плонш с глава от Бирсент Карагарен, който прати топката зад Стоянов за 1:2.

В 70-ата минута равенството отново бе възстановено. Клаудиу Кешеру стреля в близкия ъгъл, след като бе изведен отляво срещу Антонов и вкара за 2:2.

Малко след това Шопов пропусна да върне преднината за гостите. Той успя да излъже противниковия страж, но изстрелът му бе изчистен от гол линията от Игор Пластун.

До края и двата отбора имаха своите шансове, като домакините бяха по-настоятелни, но резултатът остана непроменен.

В следващия кръг „драконите“ „приемат“ „Славия“ София в Разград на 2 април, неделя, от 17:30 ч.

„Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Петър Патев (28 мин. - Тейнур Марем), Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс, Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (85 мин. - Марио Петков), Васил Шопов, Юлиан Ненов (46 мин. - Ндуе Муйеци).