Нова загуба закотви „Нефтохимик“ на предпоследното място

23:01, 24 сеп 16 / Спорт 25 352 Шрифт:
"Нефтохимик" загуби с 2:1 от "Локомотив" (Пловдив) на стадион „Лазур“ мача си от осмия кръг на Първа лига. Така бургазлии продължиха негативната си серия дори и след назначението на Христо Янев на треньорския пост. "Шейховете" вече имат четири поредни загуби и заемат предпоследното място в подреждането.

Срещата започна равностойно, но и двата тима не успяваха да стигнат до чисти положения. Първата по-сериозна атака дойде чак след половин час игра и бе на "Локомотив" (Пловдив). Ангел Грънчов изчисти лошо топката и тя попадна в Мартин Камбуров. Капитанът на пловдивчани върна към Парвизджон Умарбаев, който стреля от движение от около 18 метра, но право във вратаря на домакините.

Две минути по-късно Ванчо Траянов опита късмета си от далечна дистанция, но ударът му мина далеч от целта. "Нефтохимик" стигна до най-добрата си възможност няколко минути преди почивката при хубава контраатака. Новопривлеченият Венцислав Христов потърси от дъгата Георги Чакъров. Пасът бе слаб, но той все пак стигна до топката, но последвалият му опит за пас бе пресечен.

В 57-ата минута Умарбаев направи сериозен пропуск за гостите. Веселин Марчев направи хубав пробив по лявото крило и намери таджикистанеца пред вратарското поле, но той направи по-трудното и прати топката високо над вратата. Две минути по-късно Марчев стреля страхотно от воле, но ударът му срещна напречната греда.

В 61-ата минута логичното все пак се случи и "смърфовете" откриха резултата. След центриране от корнер Марчев свали към Мартин Райнов, а той се възползва от неубедителната игра на защитниците в зелено и се разписа.

Осем минути по-късно влезлият като резерва Димо Бакалов удвои след неумела намеса на вратаря на домакините Янко Георгиев. До края домакините успяха да стигнат до едно попадение чрез Венцислав Христов в продължението на мача, но времето не бе достатъчно за нещо повече.