Волейболистките на „Бургас 2007” разбиха „Шумен 05” като гости

20:40, 28 ное 15 / Спорт 25 419 Шрифт:
Отборът на „Бургас 2007” победи като гост „Шумен 05” с 1:3 гейма (14:25,27:29,25:23,19:25) в двубой от 5-ия кръг на Националната волейболна лига при жените, съобщи Topnovini.bg Шумен.

В шуменската зала „Младост” гостенките от Бургас с лекота взеха първия гейм с 25:14.

Драматично се разви вторият гейм, в който домакините изпуснаха да вземат победата. „Шумен 05” поведе с 5:0 и 8:4 при първото техническо прекъсване и успя да поддържат добър аванс до 13:9. След това обаче състезателките на „Бургас 2007” наваксаха изоставането си и обърнаха резултата в своя полза. При втората техническа пауза бургазлийки поведоха с 16:14. При последвалите разигравания шуменки стигнаха до обрат и поведоха с 23:20. Отборът от Бургас отново „се събра” и успя да догони домакините. При 26:27 и двата отбора направиха грешки от сервиз и това запази преднината от 1 точка на гостенките. При новото си сервиране бургазлийки успяха да отбележат точка и да вземат и втората част с 29:27.

Домакините от „Шумен 05” започнаха много силно и третата част и поведоха с 5:1. Това обаче не смути гостите от Бургас и те успяха да стопят преднината, като при първото техническо прекъсване авансът на домакините бе само точка – 8:7.

След паузата двата отбора започнаха гонитба в точките. Бургазлийки взеха преднина от две точки, но шуменки успяха да изравнят и при второто техническо прекъсване водеха отново с точка – 16:15. Равностойната игра продължи до края на гейма, като ту единият, ту другият отбор взимаше преднина. След поредното равенство 22:22 шуменки направиха две поредни точки и поведоха с 24:22. Бургазлийки върнаха една атака, но домакините успяха да отбележат при своята атака и да вземат третата част с 25:23.

И в началото на четвъртата част домакините поведоха в резултата – 7:3. След това на сервис за гостите застана Диана Филипова, която преди години игра за Шумен. Нейният начален удар затрудни шуменки и те загубиха аванса си, като на първото техническо прекъсване „Бургас 2007” поведе с 8:7. Гостенките успяха да поддържат аванс от три-четири точки. При 16:20 за „Бургас” шуменки успяха да намалят разликата до точка – 19:20. След това обаче домакините допуснаха грешки и „Бургас 2007”, воден от Ваня Соколова, взе гейма с 25:19, а с това и мача с 3:1.